Alergia, senná nádcha a astma

Popis choroby, ako vzniká

Alergia, senná nádcha a astma sú autoimunitné poruchy. Čoraz častejšie sa vyskytujú aj u mladých ľudí a detí. V súčasnosti už každý tretí človek na svete trpí nejakou formou alergie. Pri autoimunitnej poruche je reakciou na alergén tvorba protilátky (lg E) vyvolávajúcej alergiu, kdežto pri normálnej reakcii sa tvoria v tele protilátky inej triedy (lg G) - sú proti pôvodcom ochorenia.

Symptómy / prejavy

Astma: sťažené dýchanie (dýchavica), piskoty, kašeľ, pocit ťažoby na hrudníku
Alergia, senná nádcha: vodnatý sekrét z nosa, pocit upchaného nosa, kýchanie a svrbenie v nose a svrbenie, slzenie a zčervenanie očí

Príčina

Klasická medicína uvádza: Pre všetky formy alergií v zásade platí, že síce existuje značná dispozícia, ale v princípe sa alergikom môže stať každý človek. Mimochodom – alergie sa vyskytujú aj u zvierat. Obmedzuje sa na konštatovanie, že príčinou je alergén / spúšťač (astmy).

Je podstatné spomenúť fakt, že napr. „mestské“ deti trpia na alergie až 15-krát častejšie než deti, ktoré sú vychovávané na dedine, aj keď prichádzajú do styku s viacerými alergénmi.

V skutočnosti sú podľa mojich skúseností mestské deti oveľa viac zanesené ťažkými kovmi, chemikáliami, cudzími látkami a splodinami, to spôsobuje výrazné zníženie imunity. Oslabený organizmus dáva priestor pre patogény – parazity, vírusy a baktérie, to ďalej oslabuje imunitu a tak vzniká začarovaný kruh zhoršovania sa alergických prejavov. Často pri alergiách a astme sa pridružujú parazity, konkrétne škrkavky. Preto ako hlavnú príčinu alergií a astmy vidím zanesenie organizmu odpadmi (ťažké kovy, chemikálie), plus prítomné parazity.

Liečba podľa klasickej medicíny

Odporúča sa vyhýbať sa alergénu / spúšťaču pokiaľ je to možné. Ak to možné nie je, predpíše sa liek na potlačenie alergických príznakov.

Riešenie z pohľadu naturopata

  • Odstrániť naakumulované toxíny, ťažké kovy z celého tela hĺbkovou detoxikáciou
  • Ak sú prítomné parazity, odstrániť (často aj v mozgu)
  • Posilniť imunitu

Odporúčaná naturopatická diagnostika a terapia

Aké výsledky môžete očakávať?

  • Ustúpenie alergických prejavov za pár mesiacov
  • Úplné vyliečenie je možné pri dodržaní všetkých odporúčaní

Osobná skúsenosť

Ja osobne som trpela celé roky sennou nádchou. Vždy v máji som ani päty nevytiahla von, lebo okamžitá reakcia bola kýchanie, tečenie „vodičky“ z nosa, červené oči, slzenie z očí. Po 6 mesiacoch hĺbkovej detoxikácie som vo svojom obľúbenom mesiaci máj nemala prakticky žiadne alergické reakcie. Nutné spomenúť, že som odstránila aj parazity a baktérie plazmovým generátorom.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Meno*
Priezvisko*
Telefónne číslo*
E-mail*
Aké problémy potrebujete riešiť
Ďalšie požiadavky
Výber poradne