• +421 911 933 798
 • petra.salajova@naturopat.sk
 • Návštevy poradne iba na základe predchádzajúcej objednávky

Pomoc s autizmom

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava a Nitra. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Autizmus

Autizmus je psychická porucha, ktorá sa zväčša prejaví už v útlom detskom veku medzi druhým a tretím rokom života dieťaťa. Často sa stáva, že prvé prejavy sa zachytia tesne po vakcinácii dieťaťa, alebo po expozícii chemikáliami, podaní väčšieho množstva antibiotík (niekedy v kombinácii s paracetamolom).

Symptómy / prejavy

 • Narušená schopnosť sociálnej interakcie
 • Nedostatočné chápanie spoločenských pravidiel
 • Obmedzená schopnosť empatie, schopnosť chápania komunikačných prostriedkov, najmä mimiky
 • Opakujúce sa aktivity, zvláštne alebo vyhranené záujmy, vysoká potreba rituálov

Tieto detičky sú často hyperaktívne, agresívne, majú problémy so spánkom, majú myslenie zamerané na detaily (problém so zovšeobecňovaním), neobvyklé stravovacie návyky, prudké výbuchy hnevu. Niekedy nereagujú ani na svoje meno, napriek tomu, že dobre počujú.

Príčina

Podľa klasickej medicíny zohrávajú úlohu pri tejto diagnóze viaceré faktory – genetická predispozícia, porucha mozgovej činnosti. Zvýšená hladina serotonínu, porucha hospodárenia s dopamínom, noradrenalínom vedie k poruchám v sociálnej oblasti. Niekedy sú prítomné aj epileptické záchvaty (asi 30% autistov).

Podľa mojej skúsenosti, každý autista, ktorý navštívil moju poradňu, mal veľké množstvo ťažkých kovov a chemikálií v krvi a v tele. Ako sa tam dostali – očkovanie (obsahuje ortuť, hliník) a genetická toxicita (matka odovzdá 40% svojich toxínov a ťažkých kovov svojmu dieťaťu ešte v maternici cez placentu), lieky (napr. ATB). Väčšina z nich má aj parazity. Parazity bohužiaľ prenikajú aj mozgovou bariérou, ktorá sa štandardne uzatvára vo veku 3 rokov dieťaťa. U týchto detí sa neuzatvorí a do mozgu preniká prakticky všetko, čo sa dostane do krvi. Problém je v tom, že u nich sa vyskytuje tzv. Syndróm deravého čreva (leaky gut), to znamená, že nemajú funkčné trávenie a takto nestrávené časti potravy vstupujú do krvi, na to reaguje imunita (biele krvinky). Častokrát majú tým pádom aj potravinovú intoleranciu. Ako dôsledok je znížená imunita. V tomto prípade dieťa nemusí byť často choré, dokonca vôbec, čo však znamená, že imunita nereaguje na prítomnosť nepriateľa, pretože je nefunkčná. Tieto látky (nesprávne strávená potrava) sú toxické a návykové pre mozog, to spôsobuje psychické poruchy.

Tieto hore uvedené problémy majú aj deti s podobnými psychickými poruchami, ako je ADHD, porucha pozornosti a pod.

Na to všetko používame postupy od p. Kateřiny Konrádovej v kombinácii s ortomolekulárnou medicínou, dietologickými smermi z Európy aj Severnej Ameriky (zamerané na zahojenie čreva) a postupmi Dr. Klingharta.

Na určenie príčin používam výsledky merania Sensitiv Imago, častokrát v kombinácii s klasickou medicínou (imunológia, metabolická ambulancia).

Aké výsledky môžete očakávať ?

 • Zlepšenie imitácie a komunikácie
 • Lepší očný kontakt
 • Zvýšenie aktivity (prílev energie) a zlepšenie nálady
 • Ústup repetitívneho správania
 • Zníženie agresivity a hyperaktivity
 • Zlepšenie jemnej a hrubej motoriky

Skúsenosti klientov

Náš príbeh sa začal v septembri 2013 kedy logopedička, ktorú navštevujeme vyjadrila podozrenie, že náš syn je autista. Následne sme navštívili jedno centrum, ktoré sa zaoberá deťmi s touto diagnózou. Pri druhom sedení nám diagnózu potvrdili. Samozrejme sme pátrali ďalej a absolvovali ďalšie a dalšie vyšetrenia kde nám bolo tak isto povedané, že autistom je. Potom som sa rozhodla hľadať riešenie na zlepšenie stavu v alternatívnej medicíne, čo ma priviedlo k p. Salajovej do jej poradne. Po nasadení detoxu a antioxidantov sa stav malého každým týždňom zlepšoval. Viac nadväzuje očný kontakt, snaží sa viac komunikovať, je vnímavejší. Upravili sme stravu, vynechávame cukor, mlieko a mliečne výrobky. Navštevuje predškolské zariadenie, takže tam stravu ovplyvniť nevieme, napriek tomu sa posúvame stále vpred. Zrazu nie je označovaný ako ten nezvládnuteľný a ignorujúci pravidlá. Mám radosť z výsledkov, ktoré vidím, pre mňa je tá zmena značná, obrovská a som za ňu vďačná. Malý oveľa viac poslúcha, začína sa správať primerane veku. Čakáme na ďalšie nové slová a hlavne na to, kedy začne rozprávať sám od seba. Ale verím, že to príde a bude všetko v poriadku a diagnóza autizmus pre nás ostane len výkričníkom a spomienkou. Pre nás bolo rozhodnutie navštíviť naturopatickú poradňu kľúčové. Veľké ĎAKUJEM!
Mamka 5-ročného Alexa

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest