• +421 911 933 798
  • petra.salajova@naturopat.sk
  • Návštevy poradne iba na základe predchádzajúcej objednávky

Pomoc s alergiami a astmou

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava a Nitra. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Ako vznikajú alergie?

Z pohľadu naturopata sú alergie, senná nádcha a astma poruchy imunitného systému. Čoraz častejšie sa vyskytujú aj u mladých ľudí a detí. V súčasnosti už každý tretí človek na svete trpí nejakou formou alergie. Na základe diagnostiky hľadáme príčinu preťaženia imunitného systému. Preťaženie imunitného systému sa prejaví na tvorbe alergénov a protilátok na určité látky, či patogény a úlohou naturopata je zistiť, ktoré látky, patogény (vírusy, baktérie, parazity) spôsobujú tieto alergické reakcie a odstrániť ich z tela, aby imunitný systém už nebol preťažený a nereagoval alergicky. Častokrát je alergia spôsobená kombináciou viacerých faktorov, a to miernym zanesením organizmu toxínmi a prítomnosťou vírusov, baktérií a parazitov. Podľa homotoxikológie je totiž alergická reakcia miernejším prejavom zhoršenia zdravotného stavu. V prípade, že tento sa nerieši tak prechádza postupne do prejavov typu astma, kedy sú už reakcie tela silnejšie na prítomnosť rôznych vonkajších podnetov.

Preťaženie imunitného systému funguje týmto spôsobom: biele krvinky reagujú na prítomnosť toxínov, ťažkých kovov a chemikálií v krvi. Sú z toho preťažené a takto preťažený imunitný systém spúšťa rôzne druhy reakcií aj na bežné látky, ktoré sa v tele bežne vyskytujú a takto vzniká alergia. Je to jemná forma autoimunitnej reakcie organizmu, kde hlavnou príčinou sú nejaké toxíny, ťažké kovy, chemikálie, ktoré kolujú v krvi, alebo celkovo v tele a na ktoré reaguje imunitný systém a je preťažený. Biele krvinky majú totiž svoju prioritizáciu čo sa týka reakcií na prítomnosť nepriateľa v tele a ich prioritou č. 1 je odstraňovať toxíny, ťažké kovy, chemikálie, metabolické odpady. Až sekundárne sa telo zaoberá vírusmi, baktériami a parazitmi, preto pri miernom zanesení toxínmi veľmi ľahko vznikajú takéto alergické reakcie. Častosť týchto reakcií potom závisí od toho, ako často sa človek vyskytuje v prostredí, kde sa nachádza alergén. V rámci stavu imunitného systému zohráva svoju rolu aj vitamín D.

Ako riešime alergie?

Najskôr je potrebné zmerať to, čo sa v tele nachádza a čo spúšťa tieto reakcie a následne to odstrániť. Potom si telo samo upraví svoje reakcie a alergické reakcie miznú. Z mojich osobných skúseností a skúseností klientov vidno výrazné zmeny už po 2 – 3 mesiacoch a alergie odchádzajú. Tento stav je v podstate trvácny, pokiaľ sa znovu nezanesie organizmus. Vzhľadom na to, že učíme klientov aj prevenciu tak je výsledok trvalý.

Vo väčšine prípadov používame ako hlavný diagnostický nástroj Sensitiv Imago 530. Je to biorezonančný prístroj, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA a dokáže zmerať po orgánoch záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, parazitmi a zhodnotí celkový stav organizmu. Zmeria percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, tiež meria niektoré krvné ukazovatele, ako je cholesterol, hemoglobín, železo, bilirubín a pod. Zároveň zisťuje aj alergény. Našim cieľom nie je, aby ste sa zisteným alergénom vyhýbali a tým predchádzali alergickým reakciám, ale našim cieľom je, aby ste alergické reakcie vôbec nemali, čiže odstránenie príčiny, prečo alergická reakcia vzniká.

Na základe merania alebo diagnostiky sa určí príčina, prečo alergické reakcie vznikajú a navrhneme Vám postup riešenia, ktorý odstráni túto príčinu, to umožní potom telu, aby sa uzdravilo samo. Naše odporúčania sú overené na tisícoch klientov, používame postupy p. Kateřiny Konrádovej, ktorá sa naturopatii venuje už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Klingharta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi z USA a Európy, ako napr. Body Ecology, GAPS.

Na základe výsledkov merania Sensitiv Imago Vám odporučíme odstrániť zistené patogény pomocou plazmového generátora, podporíme oslabené orgány a prečistíme ich od toxínov a metabolických odpadov. Doplníme látky, ktoré telu chýbajú – minerály, stopové prvky, vitamíny, prípadne ďalšie látky, ktoré telo potrebuje pre svoje fungovanie.

Aplikáciu plazmového generátora je možné kombinovať aj s liečbou pomocou klasickej medicíny.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

A čo astma?

V prípade, že sa alergie neriešia, imunita sa ďalej oslabuje a môže vzniknúť až astma. Klasická medicína tlmí tieto alergické reakcie kortikoidmi, alebo inými chemikáliami, ktoré znižujú následne imunitu ešte viac v snahe potlačiť alergické príznaky. Kortikoidy sú však pre organizmus toxické. Našou snahou nie je zastaviť alergické reakcie, ale riešiť príčinu, prečo vznikajú. V prípade, že alergické reakcie neustále pokračujú, je možnosť, že sa rozvinie táto choroba až do astmy. Špeciálne u astmy mám skúsenosti, že skoro vždy sú prítomné aj jednoduché parazity a vyvolávajú alergické astmatické reakcie organizmu.

Pri riešení astmy postupujeme podobne ako pri alergiách a odstraňujeme nájdené príčiny protokolmi od p. Kateřiny Konrádovej. Počas čistenia organizmu pomáhame regulovať imunitu, aby čo najmenej reagovala alergicky, resp. astmaticky.

V procese odstraňovania príčin postupne znižujeme dávkovanie kortikoidov v spolupráci s klientom a jeho lekárom.

Z mojich vlastných skúseností v praxi v poradni vychádza, že alergici sa uzdravujú, je možné vidieť výrazný posun za 2 – 3 mesiace. U niektorých je to už za 2 – 3 mesiace vyriešené. Pri ostatných je potrebné ďalej pokračovať pri čistení tela a regulácii imunity, aby sa vyriešili alergické reakcie organizmu.

Čo môžete očakávať:

Naše skúsenosti hovoria, že výrazný ústup symptómov zaznamenáte do 1-2 mesiacov. Pomôžeme Vám aj prírodnými preparátmi, ktoré zmiernia prejavy astmy a alergie prakticky ihneď po nasadení (do niekoľkých dní),  bez vedľajších účinkov, avšak sú len prvou pomocou, vyliečenie je otázkou niekoľkých mesiacov. Táto celá pomoc je vhodná aj pre malé dieťatko od cca 1 roka.

Osobná skúsenosť

Ja osobne som trpela celé roky sennou nádchou. Vždy v máji som ani päty nevytiahla von, lebo okamžitá reakcia bola kýchanie, tečenie „vodičky“ z nosa, červené oči, slzenie z očí. Po 6 mesiacoch hĺbkovej detoxikácie som vo svojom obľúbenom mesiaci máj nemala prakticky žiadne alergické reakcie. Nutné spomenúť, že som odstránila aj parazity a baktérie plazmovým generátorom.
Petra Salajová

Hovoríte, že sa s alergiou vďaka liekom, ktoré potláčajú príznaky dá celkom dobre žiť? Je potrebné si uvedomiť, že problém je vnútri v tele a sám od seba nezmizne, postupom času sa môže zhoršovať a prerásť do rôznych komplikácií, napríklad do astmy. Neriskujte, kontaktujte nás, Váš problém sa dá úplne vyriešiť!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest