• +421 911 933 798
 • petra.salajova@naturopat.sk
 • Návštevy poradne iba na základe predchádzajúcej objednávky

Pomoc s gynekologickými problémami

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava a Nitra. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Gynekologické problémy:

predmenštruačný syndróm, bolestivá a silná menštruácia, hormonálna nerovnováha a nepravidelná menštruácia, menopauza, neplodnosť, zhoršené výsledky cytológie, gynekologické výtoky.

Z pohľadu naturopata sú tieto poruchy/ symptómy výsledkom viacerých faktorov.

SILNÁ/ BOLESTIVÁ MENŠTRUÁCIA: Je potrebné pochopiť, že silná menštruácia je snaha zbaviť sa toxínov aj touto cestou, keďže pritom sa telo zbavuje krvi, ktorá obsahuje veľa toxínov. Deje sa tak vtedy, keď sú v deficite funkčnosti vylučovanie a detoxikačné orgány a keď je príjem toxínov príliš vysoký. V dôsledku toho prúdi v krvi väčšie množstvo toxínov. Niekedy je takáto menštruácia aj výsledok prítomnosti zápalových procesov, rôznych baktérií, prvokov, plesní.

NEPLODNOSŤ vs ZDRAVÉ DIEŤA…Pokiaľ je ženské telo plné toxínov, snaží sa ich zbavovať všetkými možnými spôsobmi. V prípade, že žena počne dieťa, funguje bohužiaľ aj plod ako “skládka odpadu”, keďže je to pre telo ďašia možnosť ako odložiť/zbaviť sa toxínov. V konečnom dôsledku matka odovzdá cez placentu 40% svojich toxínov ešte nenarodenému dieťaťu. Dôkazom toho je fakt, že už v pupočníkovej krvi sa rozborom nachádzajú toxické látky. Takto sa potom rodia deti s ekzémami, alergiami a inými poškodeniami tela. Taktiež čoraz častejšie sa vyskytuje u mladých ľudí neplodnosť. V súčasnosti už každý desiaty pár má problém splodiť dieťa. Je to výsledok kombinácie doleuvedených príčin.

MYÓMY: Odkladanie toxínov sa tiež deje keď vznikajú cysty, myómy. Vyoperovaním ženských orgánov sa tým síce problém vyrieši, avšak popritom častokrát “spadne” močový mechúr. V dutine kde boli pôvodne ženské orgány sa majú možnosť držať plesne. 

PLESNE: V miestach tela, kde sú premnožené plesne, alebo väčšie množstvo odpadov dostávajú väčšiu šancu aj vírusy a baktérie, preto pokiaľ žena chce riešiť “nie dobré” výsledky cytológie, je potrebné sa zaoberať aj týmto.

Pri HORMONÁLNEJ NEROVNOVÁHE sa jedná o kombináciu preťaženia a nefunkčnosť nervového systému (väčšinou stresom, ale môže byť aj bakteriálna infekcia,  toxíny atakovanie nervovej sústavy), deficitu látok v tele. Dôležitú úlohu taktiež zohrávajú toxické látky, ktoré sa kummulujú v štítnej žľaze a ďalších žľazách s vnútornou sekréciou. Často sa k tomu pridajú aj gynekologické zápaly.

Celkovo sa tieto zdravotné problémy dajú zhrnúť do týchto hlavných problematických oblastí:

 • nedostatočný príjem nutrične dôležitých látok (najmä pre fungovanie hormonálneho systému)
 • nazhromaždenie toxínov – lymfatický systém, pohlavné orgány 
 • premnoženie vírusov a baktérií, plesní a mykóz v oblasti panvy, rozmnožovacích orgánov (ureaplazma, mykoplazmy, plesne, papiloma vírusy, herpetické vírusy)
 • preťaženie nervovej sústavy (žľazy s vnútornou sekréciou)
 • stav črevnej flóry v tráviacom trakte 
 • hormonálna nerovnováha

 Úlohou naturopata je zistiť, ktoré látky v tele chýbajú, aby sa upravil aj hormonálny profil, ktoré patogény (vírusy, baktérie, parazity) a toxíny preťažujú hormonálnu a rozmnožovacia sústavu a pomôcť ich odstrániť z tela. 

Ako riešiť takéto zdravotné problémy?

Najskôr je potrebné zistiť ktoré nežiaduce látky a patogénne organizmy sa v tele nachádzajú, prípadne ktoré látky sú v deficite. Na tento účel používame biorezonančný prístroj Sensitiv Imago 530, klasifikovaný ako Medical Device Class IIA. Dokáže po jednotlivých orgánoch zmerať záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, parazitmi a zhodnotí percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, prebiehajúce procesy v tele. Tiež meria niektoré krvné ukazovatele ako je cholesterol, hemoglobín, železo, bilirubín a pod. Zároveň zisťuje aj alergény. Okrajovo aj psychosomatickú rovinu.

Ako doplnkovú možnosť zisťovania deficitu niekorých látok (antioxidanty, minerály a stopové prvky, vitamíny, kolagén),  je možné použiť Kvantový rezonančný magnetický analyzátor.

Na základe výsledkov merania, Vám odporučíme postup riešenia, tak aby sa odstránili vyvolávajúce príčiny: 

 • odstrániť zistené patogény pomocou plazmového generátora
 • doplniť látky, ktoré potrebuje najmä hormonálna sústava – častokrát je to jód, prípadne ďalšie látky, ktoré telo potrebuje pre svoje fungovanie, tým sa dostane do rovnováhy a plnej výkonnosti.
 • hormonálne je možné pomôcť prírodnými formami prekurzorov estrogénu, ktoré sú bezpečné, tým sa aj pri menopauze zabezpečí predchádzaniu návalom tepla a pod.
 •  podporíť oslabené orgány a prečistiť ich od toxických látok a metabolických odpadov. 

Naše odporúčania sú overené na tisícoch klientov, používame postupy p. Kateřiny Konrádovej, ktorá naturopatiu v ČR a SR zakladala a  venuje sa jej už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Klingharta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi z USA a Európy, ako napr. Body Ecology Diet, GAPS diéta a pod.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

Čo môžete očakávať?

Z mojich osobných skúseností a skúseností klientov sa ukazuje, že keď sa podniknú všetky horeuvedené opatrenia, tak výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Zlepšenia po stránke PMS a priebehu menštruácie sa dostavujú do 1-2 mesiacov. Čo sa týka možnosti otehotnieť a splodiť zdravého potomka z praxe vidím, že zhruba po 4-6 mesačnej detoxikácii, čistenia tele je možné potom počať zdravé dieťa (bez ekzému, alergie). Súbežne s týmito žiadanými výsledkami sa dostavuje aj regenerácia celého tela a ústup ďalších symptómov, ktoré pôvodne človek nemal zámer riešiť.

Osobná skúsenosť

Pred tým som mala 8 amalgamových plômb, a až keď som si ich nechala vymeniť za biele a postupne som vyčistila moje telo od toxínmi, potom sa z 6 dňovej bolestivej menštruácie stala 4 dňová pohoda, bez predmenštruačných symptómov a prakticky ani neviem kedy je začiatok :-). Možno ešte jedna skúsenosť z praxe: pred menštruáciou odporúčam nejesť čokolády a veľa sladkého, potom nie je bolestivá.
Petra Salajová

Niekto by mohol povedať,  že keď máte bolestivú menštráciu alebo nepravidelný cyklus, tak sa dá s takýmito problémami žiť vcelku dobre, že sú aj horšie stavy a nie je potrebné na niečom pracovať. A jednoducho, keď to bolí, zobrať si paralen, keď je silná menštruácia ostať doma na 2 dni. Avšak čo keby ste toto nemuseli každý mesiac riešiť? Bolo by to jednoduchšie, ľahšie by sa Vám žilo v tých dňoch. Je potrebné si uvedomiť, že telo sa tým snaží dať niečo na javo. Mnohé problémy majú pôvod v príčinách, ktoré sa dajú riešiť naturopatickým spôsobom za krátky čas a čo je podstatné už sa to nevráti :-).

Kontaktujte nás,  Pomôžeme Vám!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest