Toxoplazmóza

Popis choroby, ako vzniká

Toxoplazmóza je infekčné ochorenie, ktoré spôsobuje mikroskopicky malý parazit Toxoplasma gondii. Žije v tráviacom trakte najmä mačkovitých šeliem, ale aj iných zvierat. Z ich trusu sa uvoľňujú mimoriadne odolné cysty, ktoré vydržia živé v pôde aj niekoľko rokov. Nakaziť sa je možné aj s nedobre tepelne spracovaného mäsa. Toxoplasma je nebezpečná hlavne v tehotenstve, placentou sa môže preniesť do dieťatka a spôsobiť mu ťažké zdravotné komplikácie. V najzávažnejších prípadoch dochádza až k jeho potratu.

Symptómy / prejavy

80% infekcií prebieha bezpríznakovo, závisí od toho, ktoré tkanivá sú napadnuté, potom sú možné prejavy horúčka, bolesti (svalov a kĺbov, hlavy, hrdla), zväčšenie lymfatických uzlín na krku, únava, vyrážka na koži (červená, zapálená vyčnievajúca nad povrch kože), zväčšenie pečene a/alebo sleziny.

V niektorých prípadoch môže dôjsť aj k infekcii a zápalu pľúc, srdca (myokarditída), pečene (hepatitída), očí (retinochoroiditída).

Príčina

Klasická medicína uvádza: Toxoplasma gondii

Prevencia: umývanie rúk po kontakte s mačkami, dostatočné umývanie zeleniny, úprava mäsa (varenie a pečenie)

V skutočnosti sú podľa mojich skúseností ľudia prekyslení, zanesení ťažkými kovmi, chemikáliami, cudzími látkami a splodinami, čo spôsobuje výrazné zníženie imunity. Vírusom a baktériám sa darí v prekyslenom organizme, rýchlejšie sa množia, a pri oslabenej imunite na to organizmus nie je schopný dostatočne rýchlo reagovať, tak vzniká choroba. Ak sa v tele nachádzajú parazity, tak na tých „väčších“ parazitoch parazitujú tí menší.

Liečba podľa klasickej medicíny

Používajú sa lieky pyrimethamin s trisulfapyrimidínom alebo so sulfadiazínom, clindamycín, spiramycín

Riešenie z pohľadu naturopata

  • Odstrániť príčinu – baktériu / vírus / parazit
  • Odkysliť organizmus (odstrániť naakumulované toxíny, ťažké kovy z celého tela hĺbkovou detoxikáciou)
  • Ak sú prítomné parazity, odstrániť
  • Posilniť imunitu

Odporúčaná naturopatická diagnostika a terapia

Aké výsledky môžete očakávať?

Parazita je možné odstrániť jednorázovo pomocou plazmového generátora, odporúča sa však skontrolovať aj prítomnosť baktérií a iných parazitov. Výsledkom je ústup symptómov a zlepšenie zdravotného stavu. Pri dodržaní všetkých odporúčaní je možné sa z choroby úplne vyliečiť.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Meno*
Priezvisko*
Telefónne číslo*
E-mail*
Aké problémy potrebujete riešiť
Ďalšie požiadavky
Výber poradne