MRSA - Methicillin-resistant Staphylococcus aureus

Popis choroby, ako vzniká

MRSA je “superbacil”, ktorý je rezistentný na antibiotiká. Spôsobuje rovnaké ochorenia ako infekcie vyvolané Staphylococcus aureus. Šíri sa prostredníctvom vzduchu (napr. klimatizácia), z osoby na osobu, zo znečistených plôch, vzduchom.

V niektorých nemocniciach je výskyt MRSA taký vysoký, že až 25% pacientov odchádzajú z nich ako nosiči resp. nakazení baktériou.

Symptómy / prejavy

Pri miernych prejavoch sú to hnisavé pľuzgieriky na akejkoľvek časti tela. V akútnejších a život ohrozujúcich situáciach sú napadnuté orgány ako je mozog, srdce alebo pľúca, tiež kosti a svaly. Vtedy sa to prejaví vysokou horúčkou, nevoľnosťou a zvracaním, vyrážkou na dlaniach a chodidlách, zmätenosťou, bolesťou hlavy, bolesťou svalov.

Prejavuje sa tiež ako septická artritída: opuch kĺbov, horúčka, chvenie a triaška, silná bolesť v postihnutom kĺbe.

Príčina

Klasická medicína uvádza: baktéria Staphylococcus aureus. Ako prevencia sa uvádza dodržiavanie hygieny (umývanie rúk, čistenie pleti a rán).

Liečba podľa klasickej medicíny

Liečba zatiaľ nie je známa, skúšajú sa rôzne druhy antibiotík.

Riešenie z pohľadu naturopata

Odstrániť príčinu – baktériu plazmovým generátorom (procedúra trvá asi 1,5 hodiny)

Odporúčaná naturopatická diagnostika a terapia

Aké výsledky môžete očakávať?

Baktérie je možné odstrániť jednorázovo pomocou plazmového generátora, odporúča sa však skontrolovať aj prítomnosť parazitov. Výsledkom je ústup symptómov a zlepšenie zdravotného stavu. Pri dodržaní všetkých odporúčaní je možné sa z choroby úplne vyliečiť.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Meno*
Priezvisko*
Telefónne číslo*
E-mail*
Aké problémy potrebujete riešiť
Ďalšie požiadavky
Výber poradne