• +421 911 933 798
  • petra.salajova@naturopat.sk
  • Návštevy poradne iba na základe predchádzajúcej objednávky

Môj príbeh – Mgr. Mária Samašová

Nepatrila som práve k najzdravším deťom. V 15 rokoch bol môj zdravotný spis hrubší ako u niektorých 80 ročných ľudí. Moja mamina sa môj stav snažila riešiť, ale napriek jej najlepším úmyslom to často krát bolo na škodu, pretože som užívala množstvo chemických liekov.

Od nepamäti som trpela ťažkými žalúdočnými nevoľnosťami, aj 5 dňovou zápchou a chronickou únavou, s chorobnosťou aj 8 – 10 x ročne a prakticky stálym zahlienením. Prekonala som boreliózu, toxoplazmózu, zápal obličiek a pľúc. O zápaloch močového mechúra a mykózach 1x do mesiaca nehovoriac.

Lekári mi tvrdili, že som zdravá. Potom však prišlo tehotenstvo a moje zdravie sa zrútilo ako domček z karát. Spustil sa kolotoč problémov. Prakticky stále som bola chorá, kandidóza bola u mňa v plnom prúde, v tele sa mi tvorili cysty. Od únavy som zaspávala aj v sede.

Môj syn bol od pôrodnice náročné dieťa. Príznaky toho, že niečo s jeho zdravím nebude v poriadku, prišli už čoskoro po jeho narodení. Silná reakcia na očkovanie proti TBC, novorodenecké akné v 3 týždňoch, častý plač a koliky, silná nespavosť, problémy s kojením, neschopnosť vydržať v kočíku aspoň chvíľku bez plaču. Po pridaní príkrmov sa objavil silný atopický ekzém. Na imunoalergológii nám bola zistená veľmi slabá imunita a diagnóza histamínová intolerancia.

Zároveň som začala vnímať, že môj syn sa vyvíja inak a pomalšie ako jeho rovesníci. Začal sa kolotoč vyšetrení u lekárov a psychológov. Padali podozrenia na autizmus. V jeho 3 rokoch vedel použiť len pár slov a jeho porozumenie bohužiaľ tomu zodpovedalo. Nijaký odborník nám nevedel pomôcť. Tu začalo moje samoštúdium. Upravili sme stravu, zaviedli vitamínové doplnky, biorezonačné terapie aj edukačné terapie. Pečiem doma kváskový chlieb a robím aj kurzy kde ho učím piecť. Všetky tieto aktivity zabrali natoľko, že sa nám po 3 rokoch podarilo dostať imunitu do normy, histamínovú intoleranciu máme už tiež nad rizikovou hranicou a psychomotorický vývoj, ktorý bol na 1,5 roka takmer úplne zastavený sa tiež pohýňa dopredu čoraz väčšou rýchlosťou a syn pomaly dobieha rovesníkov.

Keď si spomeniem na výsledky jeho prvej biorezonačnej diagnostiky, nechcelo sa mi veriť, že tak malé dieťa môže mať v sebe toľko parazitov, kandidy, ťažkých kovov a toxínov, z ktorých sú mnohé neurotoxíny. O to som šťastnejšia, keď vidím, ako sa moje dieťa vo všetkom zlepšuje a robí nám čím ďalej väčšiu radosť. Bonus za námahu, ktorú som venovala rodine, príprave domácej stravy a celkovej zmene životného štýlu, je aj vyriešenie väčšiny mojich problémov. Som naozaj vďačná za šancu a možnosť pomôcť sebe aj iným.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest